Gra miejska w Gdańsku, gry miejskie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie; wycieczka po Gdańsku z przewodnikiem; zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem

Gra miejska w Gdańsku

Gry miejskie oraz questing w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Chętnym, którzy chcą poznać Trójmiasto bardziej aktywnie, proponujemy gry miejskie oraz questing. Są one realizowane na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Mogą się przydać smartphony z dostępem do internetu. W przypadku grup szkolnych zalecana jest obecność opiekunów.

 

Questing - każdy z uczestników dostaje kartę z tekstem, który prowadzi go przez miasto oraz w którym umieszczone są zadania do wykonania. Odpowiedzi z wykonanych zadań dają główne hasło/odpowiedź. Zadania dotyczą otoczenia, np. Jaki napis jest na... albo Jakie zwierzę jest nad wejściem... Nie wymagają wiedzy, ale rozglądania się, liczenia, czytania tekstów na tablicach itp. Trzeba mieć swój długopis. Przewodnik i mapa nie są potrzebne. Uczestnicy mogą iść razem albo w zespołach. To już zależy od tego czy ma to być wspólny spacer czy rywalizacja. Nagrodą są słodycze lokalnej firmy Bałtyk.

Czas: do 2 godzin.

Koszt: 8 zł/os., ale nie mniej niż 350 zł.  

 

Gra miejska - uczestnicy są dzieleni na zespoły (tyle zespołów ilu opiekunów w przypadku szkół). Zespół dostaje mapę, zestaw zadań i kartę odpowiedzi. Uczestnicy wymyślają nazwę zespołu. Przed rozpoczęciem jest krótkie wprowadzenie dot. topografii i historii miasta. Potem zespoły ruszają w trasę na której są zadania. Są one trudniejsze, ale równocześnie bardziej zróżnicowane niż w przypadku questingu. Pojawiają się zagadki, rebusy, zadania rysunkowe, grupowe oraz takie które wymagają zrobienia zdjęcia smartphonem i umieszczenia go na profilu FB. Potrzebny jest smartphone oraz dostęp do internetu. Nagrodą są słodycze lokalnej firmy Bałtyk.

Czas: 3 godziny.

Koszt: 10 zł/os., ale nie mniej niż 450 zł.

 

Zadania w questingu i grze miejskiej są bezobsługowe. Można je urozmaicić poprzez dodanie postaci w stroju. Koszt dodatkowy: 150 zł od postaci.