Dworzec w Gdyni bez tajemnic - bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

Dodano 6.10.2019

Dworzec w Gdyni bez tajemnic - bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

Gdzie znajduje się słynny Pegaz? Co z dworcem ma wspólnego Dom Bawełny i budynek Akademii Morskiej? Jakie stworzenia skrywa dworcowa mapa świata? – na te i inne pytania odpowie przewodnik podczas spacerów po dworcu Gdynia Główna, które odbędą się 12.10, 26.10 oraz 16.11. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Grupy PKP.

Dworce kolejowe to coś więcej niż tylko miejsce wsiadania i wysiadania z pociągów. Obiekty w Trójmieście były świadkami wielu historycznych wydarzeń. Naszym projektem chcemy przybliżyć te momenty zwiedzającym. Na wycieczki zapraszamy całe rodziny i fanów kolei, gdyż każdy znajdzie na nich coś dla siebie. Wchodząc na dworzec z przewodnikiem można odkryć jak niesamowite tajemnice on skrywa – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. 

Znakiem rozpoznawczym przewodników będą czapki z napisem Fundacja Grupy PKP. Chęć uczestnictwa w wycieczkach można wysyłać na adres przewodnikdc@pkp.pl. Liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

O Fundacji Grupy PKP 
Fundacja Grupy PKP została powołana przez PKP S.A. do prowadzenia wszechstronnej działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Zajmuje się poprawą bezpieczeństwa na obszarze kolejowym, w szczególności na dworcach, peronach, terenach przydworcowych oraz terenach przejazdów i przejść kolejowych. Wspiera rozwój transportu kolejowego, w tym z uwzględnieniem aspektów proekologicznych. Poprzez swoją działalność pomaga w krzewieniu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w tym w szczególności prowadzenia działań związanych z tradycjami i historią kolejnictwa. Fundacja wspiera również działania związane z budową i promocją rozwiązań w modelu „przyjazna kolej”, w tym w szczególności dla matek z małymi dziećmi oraz osób z niepełnosprawnościami. Była inicjatorem m.in. akcji „Widzialni Pełnosprawni”, „Woda dla spragnionych czworonogów, czy „100 – lecie niepodległości – przypomnienie sylwetek twórców polskiej kolei spoczywających na warszawskich Powązkach”.

Więcej na temat fundacji można znaleźć na stron www.fundacjapkp.pl .

Kontakt dla mediów: 
Damian Grabiński
przewodnikdc@pkp.pl
tel. 605 933 650