Rekomendacje

Gdańsk, młodzież - maj 2017

Pełen profesjonalizm organizacyjno-czasowy, rzetelny przekaz informacji i ciekawostek na temat zwiedzanych obiektów. Znakomity kontakt z młodzieżą. Serdecznie polecamy. Na pewno liczymy na dalszą współpracę. 

Pozdrawiam serdecznie z Beskidów

 

Anna Piątek-Góra

Trójmiasto, dorośli - czerwiec/lipiec 2017

Witam serdecznie.

Panie Tomku pragnę w imieniu własnym jak i wszystkich uczestników wycieczki po Trójmieście serdecznie podziękować za czas spędzony razem z nami. Jesteśmy wdzięczni za Pana zaangażowanie, wiedzę i sumienność. Życzymy wiele sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

Maria Kwiatkowska

Baltic Container Terminal

Trójmiasto i Frombork, dzieci - lipiec 2017

Pracę Pana, zgodnie, oceniamy bardzo wysoko. Cały czas rzetelnie, profesjonalnie, z dużym taktem i wielką cierpliwością do niekoniecznie zdyscyplinowanych kolonistów, przekazywał nam Pan ogromną wiedzę. Mimo kilkugodzinnej pracy (raz w upale a raz w deszczu;)) nie malało Pana zaangażowanie i determinacja, często ,,okraszone" poczuciem humoru i właściwym dystansem do czasem uciążliwych i męczących, pytań. Nie można pominąć także Pana punktualności (w przeciwieństwie do nas) i dotrzymanie czasu, z przekroczeniem na naszą korzyść;) Z całą pewnością chciałabym zawsze trafiać na takiego przewodnika. Jeżeli będę kiedyś miała okazję z czystym sumieniem i wielką przyjemnością polecę Pana usługi. Mam też nadzieję, że w przyszłości, zwiedzając inne zakątki wybrzeża, będzie to pod Pana przewodnictwem;) 

Pozdrawiam bardzo serdecznie i być może do zobaczenia!;)

 

Anna Urbaniak

Trójmiasto, dorośli i dzieci - lipiec 2017

Z początkiem lipca grupa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Brzeska skorzystała z usług biura NORDA Travel. Jesteśmy wdzięczni za mile spędzone chwile, serdeczną atmosferę, profesjonalne przygotowanie, ciekawe, dostosowane do uczestników w każdym wieku przedstawienie miejsc, faktów poparte dodatkowo mapami, zdjęciami, wycinkami, książkami. Jeszcze raz dziękujemy naszemu przewodnikowi p. Tomaszowi i polecamy zwiedzanie Pomorza z Tą Firmą.

 

Renata Libera

Zwiedzanie Gdańska z pracownikami firmy Caterpillar - sierpień 2017

Organizowałam zwiedzanie Gdańska dla 8 osób, które średnio znały to miasto. Mieliśmy bardzo ograniczony czas, bo wycieczka była wpleciona pomiędzy biznesowe spotkania, ale Pan Tomasz zgrabnie przekazał nam najistotniejsze informacje i pokazał najważniejsze i najpiękniejsze miejsca. Mogliśmy również podziwiać panoramę Gdańska z wieży mariackiej, a Pan Tomek wskazywał ważne miejsca i opowiadał ciekawostki. Spożytkowaliśmy czas maksymalnie, ale bez zbędnego pośpiechu.  Dzięki tej wycieczce do końca życia zapamiętamy, że te magiczne miejsca z Neptunem w roli głównej to miasto Główne, a nie Stare.

Będziemy na pewno wracać do nordatravel.pl !!!

 

Maria Mrozek

Trójmiasto, dorośli - sierpień 2017

Panie Tomku, bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, ogrom przekazanej wiedzy. Jest Pan osobą bardzo kontaktową, miłą, potrafiącą zainteresować swoich "klientów. Pana usługi będziemy polecać innym. 

 

Danuta Gwiazda

Gdynia, dorośli - październik 2017

Jesteśmy bardzo zadowolenie z obsługi przewodnickiej podczas naszej wycieczki do Gdyni. Pan Jacek Sikora bardzo ciekawie opowiedział nam o historii Gdyni, chciało się go słuchać:-)

 

Magdalena Pinter, Oddział Kujawski PTTK Włocławek.

Gdańsk, dorośli - październik 2017

Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o mieście i jego zabytkach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pana usługi. Szczerze polecam:)

 

Daria Ciechacka

Hel, Muzeum Emigracji, Gdańsk, dorośli - listopad 2017

W imieniu organizatora oraz wszystkich uczestników Podróży Historycznej "Pomorze Gdańskie ", która odbyła się w dniach 3-5 listopada 2017r., chcemy bardzo podziękować za wspaniałą organizację i sprawny przebieg całej wycieczki. Przebywanie pod opieką Państwa przewodników to ogromny komfort, który pozwolił na mile spędzony czas podczas wyjazdu, a przekazywane przez nich informację i ciekawostki na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Szczególnie dziękujemy panu Jakubowi Zaniewskiemu za oprowadzenie po Helu, pani Joli za ciekawe przedstawienie Muzeum Emigracji i panu Tomkowi Tarale za Gdańsk i Gdynię.

 

Organizator i uczestnicy Podróży Historycznej "Pomorze Gdańskie" z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Trójmiasto i Hel, dorośli - maj 2018

Dzien dobry p. Tomku.

Chciałam jeszcze raz bardzo gorąco podziękowac za oprowadzenie nas i wiedzę o Gdyni, Oliwie i Gdańsku.

Gorące też podziękowania dla p. Jakuba. Hel, który nam pokazał i zamianę latarni morskiej na rejs statkiem, to był strzał w 10 –tkę

Bardzo gorąco dziękuję i pozdrawiam

Alicja Traczyk koło “Wędrowiec”

Starostwo Powiatowe w Pułtusku - czerwiec 2018

Politechnika Łódzka

Gdańsk, dorośli i dzieci - lipiec 2018

Dziękujemy za wspaniała lekcje z historii Gdańska! Bardzo szeroka wiedza Pana Tomka! Niezapomniane wrażenia! Polecamy jak najbardziej! 

Dowiecie się o ciekawostkach i szczegółach które nie są przekazywane publicznie:) dziekujemy i pozdrawiam ciepło! 

Rzeszów & Floryda USA! 

Gdańsk, młodzież - kwiecień 2019

Oprócz zobaczenia najpiękniejszych miejsc Gdańska mieliśmy możliwość wysłuchać ciekawych historii i legend z dreszczykiem emocji- dzięki wspaniałemu przewodnikowi :). Organizacja świetna, sumiennie i profesjonalnie przygotowane informacje. Zwiedzanie było ogromną przyjemnością. 

Dziękujemy serdecznie! 

 

Uczniowie I LO w Gorlicach

Trójmiasto, dorośli i dzieci - maj 2019

Witam

W imieniu grupy turystów z województwa świętokrzyskiego, która miała przyjemność spotkania z przewodnikiem Panią Elżbietą Malec podczas majowego weekendu  w dniach 3-4.05.2019 r., pragnę przekazać podziękowania  za usługę przewodnicką.

Poznaliśmy  historie i ciekawostki Trójmiasta, które przekazywała przewodnik sercem oddana temu miejscu, co czuliśmy w kolejnych opowieściach.  

Nasi uczestnicy uznali Panią Elę za rzeczową i sympatyczną osobę. Ponadto świetnie dopracowana trasa, jak i tempo wycieczki uwzględniające możliwości grupy stanowiło wartość dodaną.

Wyjazd  był udany i z czystym sercem możemy zarekomendować wszystkim,  kto chciałby zobaczyć nasze piękne polskie wybrzeże i usłyszeć coś ciekawego na jego temat.

Tym samym, polecamy usługi przewodnickie Pani Elżbiety Malec.

 

Z pozdrowieniami

Jolanta Tyjas

Kierownik grupy

F.H-U „RAFMAL”

z siedzibą we Włoszczowie

woj. świętokrzyskie

Gdańsk, dorośli - maj 2019

Pan Jan Rezner wykazał się wysokim profesjonalizmem i szeroką wiedzą na temat miesc które były w Gdańsku odwiedzane. Turyście z Nowej Zelandii byli pod wrażeniem wiedzy i zrozumiałego przekazu informacji jaki prezentował  Pan Jan Rezner, rekomendując tym samym Jego osobę innym turystom. Ocena 5/5 :-)!. Radek

Gdańsk, młodzież - maj 2019

W imieniu uczestników wycieczki młodzieży z Gimnazjum z polskim językiem nauczania W Czeskim Cieszynie , która w dniu 16.05.2019 roku zwiedzała pod kierunkiem przewodników z f-my Norda Travel Westerplatte oraz Główne Miasto w Gdańsku do złożenia podziękowań i wyrazów uznania dla profesjonalnej i sympatycznej obsługi przewodnickiej. Wszyscy uczestnicy , zarówno młodzież jak i opiekunowie są pod dużym wrażeniem profesjonalizmu, wiedzy i sprawności przewodników. Możemy z całym przekonaniem i pewnością polecić usługi f-my Norda Travel wszystkim potencjalnym turystom ,którzy chcieli by zwiedzając Gdańsk i okolice pogłębić swoją wiedzę w zakresie historii i ciekawostek związanych z zwiedzanymi obiektami.

Gdańsk, młodzież - maj 2019

15 maja zwiedzaliśmy Gdańsk pod opieką Pana Tomka - przewodnika. Pan Tomek mówił dużo i ciekawie, W niespotykany sposób potrafił zainteresować dużą grupę 14 i 15 -latków. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spotkania. Do Gdańska na pewno powrócimy a i z Panem Tomkiem niejedno miejsce zwiedzimy.

Gdańsk, dzieci - maj 2019

Witam, Panie Tomku,

wycieczka do Gdańska była niezwykle udana. Pani Karolina wykazała się ogromnym profesjonalizmem, interesująco i ciekawie opowiadała o zwiedzanych obiektach. Poleciłam Pana biuro koleżance z mojej szkoły, która przyjeżdża do Gdańska 6 czerwca 2019 r.. Rejs na Westerplatte, a później do Gdańska okazał się wielką atrakcją dla nas. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności to silnie oddziałująca na uczniów lekcja historii.

Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Marzena Święch

Gdynia i Sopot, dzieci - maj 2019

Szynwałd, 30 maja 2019r.

Referencje

Pan Tomasz Tarala w dn. 22.05.2019r. pełnił funkcję przewodnika po Gdyni i Sopocie dla ponad pięćdziesięciu osobowej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szynwałdzie.

Przewodnik wykazał się ogromną wiedzą na temat Gdyni i Sopotu, w sposób bardzo ciekawy i przystępny przedstawił dzieciom historię miasta, jego zabytki, najważniejsze, godne uwagi i zobaczenia miejsca. Od razu można było zauważyć, że Pan Tomasz jest pasjonatem, w pełni oddanym swojej pracy.

Pan Tomasz bardzo szybko nawiązał pozytywny kontakt z słuchaczami, aby zachęcić uczniów do aktywności często zadawał pytania.  Na uwagę zasługuje fakt, iż przewodnik dostosował tempo zwiedzania, jak również sposób wypowiedzi do wieku odbiorcy.

Podkreślić należy również, że Pan Tomasz wyróżnia się dużym taktem, kulturą osobistą, operuje piękną polszczyzną. Wszystkie te walory sprawiają, że z czystym sumieniem mogę polecić usługi Pana Tomasza. 

Zwiedzanie miasta z takim przewodnikiem to czysta przyjemność.
                      Z poważaniem – Beata Mazur,  wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie

Referencje wystawiono na podstawie opinii nauczycieli – opiekunów Zielonej Szkoły 

Gdańsk, dzieci - maj 2019

Korzystaliśmy z usług firmy Norda Travel już kolejny raz. Współpraca jak zawsze była bardzo dobra. Pan Tomasz sprawnie odpowiada na maile i wykazuje się elastycznością potrzebną w pracy w turystyce. Przewodnicy z firmy Norda Travel to ludzie z pasją i ogromną wiedzą. Polecamy i z pewnością będziemy jeszcze współpracować.

Margo Travel

Trójmiasto, młodzież - czerwiec 2019

Przewodnik p. Tomasz Tarała - zdecydowanie polecam i zachęcam do korzystania z usług. Przewodnik o bogatej i merytorycznej wiedzy. Potrafi dostosować przekaz do grupy odbiorców. Moim zdaniem jest bardzo dobrze przygotowany do tego co robi. Pomocny w organizacji, nie narzuca się, a jednocześnie Jego sugestie są bardzo trafne. 
Organizując wycieczkę 3 dniową dla młodzieży szukałem w Internecie przewodnika, szczęśliwie trafiłem na p. Tomasza. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Polecam!!!

Piotr Gonerka

Gdańsk, dorośli - czerwiec 2019

Witam

Spotkanie z Przewodnikiem w umówionym miejscu i czasie. Przewodnik stosunkowo młody, znający historię i potrafiący przekazać a przede wszystkim zainteresować wycieczkę zwiedzanym obiektem. W naszym przypadku Archikatedrą w Gdańsku Oliwie. Dziękujemy będę polecał Państwa Firmę a i sami w przyszłości będziemy korzystać z Państwa usług.

Ryszard Korneluk

Gdańsk, dorośli i dzieci - sierpień 2019

Norda Travel.

Szanowani Państwo,

nie znajdujemy słów uznania dla wiedzy o Gdańsku i jego zabytkach p.Tomasza Tarała, który był przez cały wtorek 6 sierpnia przewodnikiem naszej 7 osobowej międzynarodowej grupy. Kulturalny i komunikatywny, uprzejmy i jednocześnie fachowy był w stanie  najpierw nas zaciekawić, a następnie zafascynować  informacjami, porównaniami i interaktywnym sposobem  opowiadania o zwiedzanych zabytkach, przemierzanych ulicach i podtrzymywał nas na duchu w trakcie wspinaczki na wieżę Kościoła N.Marii (400 stopni i 85 metrów nad ziemią). Bardzo dobry angielski połączony z umiejętnością  skutecznego komunikowania i komunikowania się. Nie omieszkam polecić Pana Tarałę  jako znakomitego przewodnika  i bardzo miłego człowieka naszym instytucjom oraz innym podróżnikom udającym się do Gdańska i szukającym przygody intelektualnej i ćwiczenia ciała w trakcie przemarszy i wspinaczek. Gratulacje i powodzenia. Sławomir  Klimkiewicz

Trójmiasto, dorośli - wrzesień 2019

Rekomendacje
Potwierdzamy wykonanie przez Pana Tomasza Tarałę zlecenia tj. usługi przewodnika grupy turystycznej na trasie Gdańska – Gdynia - Sopot w dniach 5 i 6.09.2019
Pan Tomasz Tarała z powierzonego zadania wywiązał się bez zastrzeżeń, posiada duży zasób wiedzy, jest osobą zorganizowaną i kulturalną, potrafi dostosować się do oczekiwań grupy.
Podczas wycieczki zdaliśmy się na program zwiedzania opracowany przez Pana Tomasza i nie zawiedliśmy się.
Wobec powyższego z pełnym przekonaniem rekomendujemy Pana Tomasza Tarałę jako przewodnika i pilota wycieczek.
Wyjechaliśmy z Trójmiasta z przekonaniem, że musimy tu jeszcze wrócić.
Kierownik wycieczki Wiesława Klimczak
Wartkowice, dnia 9.09.2019 r

Gdańsk, dorośli - wrzesień 2019

Wspaniała wycieczka po Gdańsku. Szczerze polecam sympatycznego przewodnika, pana Tomka. Świetnie się bawiliśmy, mimo kiepskiej pogody. Zajmująco opowiedział nam o wszystkich zabytkach, historii miasta i licznych legendach. Piękne miasto pełne atrakcji zwiedza się zawsze fajniej z przewodnikiem.

Piotr Perłowski

Trójmiasto, młodzież - październik 2019

Dziękujemy za ciekawy przekaz informacji o historii Gdańska i Gdyni, co w przypadku młodzieży ma szczególne znaczenie.

Profesjonalnie, interesująco, polecam.

Magdalena Wiśniewska Biuro Turystyczne TNP