Wycieczka po Gdańsku z przewodnikiem; zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem; Twierdza Wisłoujście; spacer z przewodnikiem po Gdańsku; zajęcia edukacyjne

Twierdza Wisłoujście - brama do Gdańska

Zajęcia edukacyjne w Twierdzy Wisłoujście dla szkół podstawowych

O Gdańsku mawiano, że to klucz do Rzeczpospolitej. Z racji historycznej zabudowy i bogatej historii jest turystyczną atrakcją. Zwiedzając to dawne hanzeatyckie miasto warto również zawitać do Twierdzy Wisłoujście, która była z kolei kluczem do Gdańska. Chroniła wejście do portu oraz stanowiła nieraz bazę dla królewskiej floty. Walory historyczne Twierdzy Wisłoujście docenił Prezydent RP, który nadał jej w 2018 r. tytuł Pomnika Historii. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski i Europy.

Tym bardziej jest nam bardzo miło przedstawić nową ofertę zajęć edukacyjnych przygotowaną we współpracy z Twierdzą Wisłoujście - oddziałem Muzeum Gdańska. Uczestnicy na miejscu nie tylko zwiedzą zakamarki twierdzy z przewodnikiem, ale również zbudują swoją własną makietę, którą potem będą mogli zabrać ze sobą jako pamiątkę. Dla chętnych możemy również zaproponować ognisko (drewno i kijki) oraz quiz z nagrodami nt. Twierdzy Wisłoujście. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Koszt 29 zł/os. przy min. 30 uczestnikach. 
1 opiekun na 10 uczestników udział gratis.

Cena obejmuje: bilety wstępu, usługę przewodnika, zajęcia modelarskie, ognisko (drewno, kijki), quiz z nagrodami (słodycze gdańskiej firmy BAŁTYK).
Cena nie obejmuje: transportu, jedzenia i picia na ognisku.

Uwagi: Program ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie. Miejsce ogniskowe jest na otwartym powietrzu. Oferta jest aktualna od maja do końca września.

Rezerwacja: +48 606 260 364